> Serwis.html

Mapa gdańskich okuć okiennych

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w serwisie okien stworzyliśmy poglądową mapę z najczęściej występującymi okuciami w dzielnicach Gdańska. Można zauważyć, że króluje Roto. W nowszych dzielnicach Maco i Winkhaus. Mapa jest przybliżona i uogólniona, będzie na bieżąco uzupełniana.

Naprawy poszczególnych systemów okiennych podlegają tym samym schematom awarii. Tysiące realizacji w ciągu roku pozwalają nam odpowiednio je zaszufladkować już na etapie opisu w trakcie rozmowy telefonicznej. Klient ma komfort rozpoznania i wyceny naprawy w najszybszym czasie.

Każda awaria ma swoją przyczynę, która najczęściej niestety leży po stronie zaniedbań konserwacji. Ostatnie ciepłe lato i owarte okna spotęgowały to, gdyż kurz i pył dostał się w tryby i mechanizmy zasuwnic powodujac ich przytarcia i ciężko poruszającą się klamkę.

Okucia Roto z są najbardziej popularne w oknach powyżej kilkunastu lat. Słabym punktem jest kaseta zasuwnicy składająca się z pięciu elementów. Nawet prosta wymiana klamki może spowodować uszkodzenie, gdy nie trafi się odpowiednio w gwint obudowy.

Systemy Maco mają piętę Achillesa w postaci tylnego elementu narożnego. W wyniku oporów ruchu ulega zerwaniu taśma metalowa przenosząca napęd i może się zdażyć, że okna nie można zamknąć.

 

Serwis okien Gdańsk