Regulacja okien

NAPRAWA OKIEN

W zamierzchłych czasach w Gdańsku istniała Gildia. Skupiała mistrzów rzemiosła ciesielskiego produkujących i naprawiających okna. Rzemieślnik musiał zaliczyć odpowiednie nauki.  Wykazał się zdolnościami manualnymi oraz posiadał wyobraźnię przestrzenną.

Gdańsk był ważnym miastem. To do nas przybywali rzemieślnicy ze Szkocji i Holandii. Stanowili konkurencję zaniżającą ceny dla cechów Gdańskich. Mieszkali w dzisiejszej dzielnicy Stare Szkoty. Włodarze Gdańscy zarządzali kontrole na bramach miasta dla podmiejskich produktów.

Produkcją okien zajmował się cieśla. Był to zawód określający elementy budynku na stałe przytwierdzone. Stolarz zajmował się elementami wyposażenia.  Jak nazwa wskazuje- stołami i pozostałymi meblami. Cieśla musiał zaplanować wymiary, złącza ramiaków. Wiedział gdzie dać bardziej żywiczne drewno. Ościeża łączono kołkami i klinami ręcznie struganymi. Okucia okienne były kute ze stali, a nie odlewane ze stopów aluminium. Wkręty były zwężające się na końcu. Posiadały rowek w łbie na śrubokręt płaski. Już dawno niestety stosowane były ściemy. Na przykład gwoździe mocujące narożniki metalowe miały nacięcia. Imitowało to wkręty.

W bogatej historii renowacji stolarki okiennej przez naszą firmę spotykalismy elementy zabytkowe tworzone przez dawnych fachowców.

Naprawa okna w Gdańsku

Na zdjęciu etykieta naklejona na futrynie drzwiowej w zabytkowym budynku Wrzeszcza. Opisuje drzwi wykonane w Fabryce Hermanna Schutt w Czersku.

Renowacja okien drewnianych w Gdańsku
Naprawa okien w Gdańsku

Następne metalowe logo ze Starej Oliwy z drewnianej zwijanej rolety. Roleta była wyprodukowana w Jalousie Fabrik Holzrouleaux Augusta Appelta w Bromberg- dzisiejszej Bydgoszczy.

Kultywujemy tradycję Gdańskich rzemieślników. Zajmujemy się naprawą starych i nowych okien. Współpracujemy z zakładami w okolicznych miastach. Idziemy z duchem czasu, odnajdując się w oknach PCV wszystkich producentów. Potrafimy zaadaptować nowe okucia i szyby do zabytkowych okien i drzwi.

Chcesz umówić się na naprawę okien lub drzwi albo uzyskać poradę?

Czekamy na Twój kontakt, nie zwlekaj! Zadzwoń pod numer 667-76-76-76 lub wyślij wiadomość na adres zuwkolacz@gmail.com. Wspólnie ustalimy rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb, abyś już wkrótce cieszył się oknami bez usterek.

Naprawa okien Gdańsk, Gdynia, Sopot i okolice – skontaktuj się już teraz!