Naprawa okuć okiennych

Podczas zakupu okna, zwykle zwraca się największą uwagę na jego izolacyjność termiczną, akustyczną, a także na inne istotne parametry i właściwości. Warto również pamiętać o często pomijanych okuciach, które są niezwykle ważnym elementem każdego okna. To one mają bowiem wpływ na komfort, płynność i długość eksploatowania poszczególnych modeli. Uszkodzony mechanizm nie będzie spełniać prawidłowo swoich funkcji, dlatego w naszej firmie od lat zajmujemy się zarówno serwisem okien, jak i naprawą okuć okiennych.

Okucia okienne – co to takiego?

Okucia okienne to mechanizm okna, który za pomocą klamki umożliwia jego ustawienie w określonym położeniu. To właśnie one gwarantują właściwy docisk ram do skrzydła, szczelność, płynność otwierania, uchylania i zamykania okna, a także decydują o tym, jakie konkretnie funkcje posiada określony model. Dzięki temu na rynku możemy znaleźć produkty różniące się funkcjonalnością, np. okna otwierające się jedynie na oścież, uchylne umożliwiające tylko odchylenie skrzydła czy najczęściej spotykane i wybierane rozwieralno-uchylne, które łączą obie funkcje. 

Okucia odpowiadają także za bezpieczeństwo, ponieważ zabezpieczają przed włamaniem. Są to m.in.: klamka z kluczykiem, zaczepy antywyważeniowe montowane we wszystkich narożnikach okna czy wkładka antyrozwierceniowa, która zabezpiecza dodatkowo przed rozwierceniem śrub zastosowanych podczas montażu klamki. Dodatkowo okucia zapewniają dostęp świeżego powietrza do pomieszczenia bez konieczności otwierania okna.

Ich uszkodzenie, zmniejsza bezpieczeństwo osób mieszkających w danym mieszkaniu czy domu. Wpływa również znacząco na praktyczność okna. Zepsucie klamki, zawiasów czy zamka uniemożliwia np. otwarcie lub zamknięcie skrzydła.

Dlaczego warto wybrać naszą firmę?

Posiadamy niezbędną wiedzę i doświadczenie, które udało nam się zebrać podczas kilkudziesięciu lat świadczenia usług z zakresu naprawy okien i okuć okiennych. Dzięki temu jesteśmy w stanie wykonać kompleksowy serwis, dopasowany do potrzeb i oczekiwań poszczególnych klientów. 

W nagłych wypadkach oferujemy również ekspresowe naprawy, z dojazdem do klienta. Dlatego, jeśli twoje okno się zablokowało albo masz problem z operowaniem klamką, jesteśmy gotowi pomóc od ręki. Nasz wyspecjalizowany serwisant przyjedzie do ciebie nawet w przeciągu 30 minut. Dokona wstępnej analizy usterki, sprawdzi producenta okucia okiennego, a następnie oszacuje na tej podstawie koszt naprawy.

Satysfakcja i zadowolenie naszych klientów są dla nas najważniejsze, dlatego poszerzyliśmy zakres swoich usług nie tylko o naprawę okuć, lecz także o fachowe doradztwo. Z chęcią dzielimy się naszym doświadczeniem i wiedzą. Radzimy co zrobić żeby jak najdłużej cieszyć się z wygodnego, płynnego i bezproblemowego użytkowania okien, ponieważ wiemy, że ich funkcjonalność zależy w ogromnej mierze od właściwego dobrania i wyregulowania zawiasów, zamka i klamki.

Nawet okna o doskonałych parametrach mogą stać się bezużyteczne, gdy okucia nie będą funkcjonowały prawidłowo, dlatego w razie jakiejkolwiek usterki, należy niezwłocznie poddać je naprawie. Nasze usługi świadczymy na terenie Sopotu, Gdyni, Gdańska i w okolicy. Osoby zainteresowane skorzystaniem z naprawy okuć okiennych, serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Chcesz umówić się na naprawę okien lub drzwi albo uzyskać poradę?

Czekamy na Twój kontakt, nie zwlekaj! Zadzwoń pod numer 667-76-76-76 lub wyślij wiadomość na adres zuwkolacz@gmail.com. Wspólnie ustalimy rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb, abyś już wkrótce cieszył się oknami bez usterek.

Naprawa okien Gdańsk, Gdynia, Sopot i okolice – skontaktuj się już teraz!