> Renowacja-drzwi.html

Renowacja okien Gdańsk

Renowacja okien drewnianych jest naszą specjalizacją. Drewno jest żywym materiałem i należy o nie dbać z pietyzmem i starannością. Każdy ruch szlifierki i skrobaczki musi być przemyślany i decyduje o efekcie finalnym. Nic nie zastąpi doświadczenia w pracy przy naprawie renowacyjnej okien.

Okno przed renowacją

 

Okno drewniane w trakcie renowacji

Okno po renowacji

Prowadzimy od lat nowatorską metodę modernizacji zabytkowych okien drewnianych polegającą na wymianie szyb pojedynczych w oknach skrzynkowych przedwojennych- zabytkowych.

renowacja okna zabytkowego z zamontowaniem szyby dwukomorowej ciepła ramka

renowacja okna zabytkowego

renowacja okna przedwojennego

szyba zespolona w oknie drewnianym

Okno drewniane z pojedynczą szybą możemy wyremontować poprawiając współczynnik cieplny bez wpływu na wygląd budynku. Na modernizację nie potrzeba zgody konserwatora, gdyż szyba zespolona może być wstawiona także w wewnętrzną część okna. Usługa obejmuje zaprojektwanie i dopasowanie nowej szyby przy uwzględnieniu konstrukcji okna. Demontaż szyby oryginalnej, oczyszczenie z kitu, frezowanie miejsca pod szybę, montaż szyby zespolonej i ponowne ustawienie skrzydła. Można też zastosować wersję bez frezowania- wtedy szyba montowana jest na zewnątrz i obudowywana jest listwami aluminiowymi lub drewnianymi. Szyby montowane są na silikon neutralny, co pozwala na długotrwałe funkcjonowanie pakietu.

Renowacja Okien i Drzwi

Dzięki tej metodzie połączonej z uszczelnieniem okien uszczelką silikonową:

- poprawia się izolacja przed hałasem

- nie ma przewiewów i strat cieplnych

- po montażu szyb z p4 poprawia się bezpieczeństwo

- przedłuża się żywotność okien, ponieważ nie parują szyby i woda nie niszczy przylg okiennych

- zachowany jest zabytkowy charakter budynku

 

 

Renowacja drzwi drewnianychDrzwi drewniane tak jak okna wymagają okresowej konserwacji. Nasza firma od dziesięcioleci zajmuje się renowacją drzwi. Przy renowacji drzwi przedwojennych stosujemy opalanie gazowe starych powłok farby, następnie drzwi są szlifowane i szpachlowane. Jeżeli drzwi mają być lakierowane lakierobejcą należy doskrobać resztki farby, które utrwaliły się w miąższu drewna. Przy malowaniu farbą kryjącą wystarczy drzwi po opaleniu wyszlifować. Podczas opalania należy kontrolować płomień palnika. Musi on cały czas poruszać się tak aby rozgrzewać tylko farbę, a nie zwęglać drewno. Najbardziej skomplkowane jest opalanie zabytkowych rzeźbień.Renowacja drzwi

Renowacja drzwi wewnętrznychRenowacja drzwi

 drzwi drewniane po renowacji