> Regulacja-okien.html

Regulowanie okien Gdańsk

 Regulacja okna PCV dopasowuje położenie skrzydła w futrynie tak żeby zapewnić szczelność przy możliwie małym nakładzie siły na przekręcanie klamki. Okna plastikowe po kilku latach mogą utracić kształt profili i uszczelka nie dolega do przeciwległej krawędzi. Dzięki prawidłowemu ustawieniu pozycji śrub regulacyjnych i mimośrodów można prawidłowo dostosować położenie skrzydła względem futryny i uzyskać szczelność okien i drzwi.Regulacja Okien

Docisk skrzydła do uszczelki uzyskuje się przez obrót trzpienia tak aby kreska dłuższa była skierowana w stronę uszczelki na skrzydle.

Podczas regulacji zwracamy uwagę na pracę klamki. Klamka powinna mieć minimalny luz- jest on nieunikniony. Po obocie klamki w dół musi być pewna faza zamykania. Grzybki dociskowe powinny się przemieszczć jednolicie po zaczepach przez przynajmniej 30 stopni obrotu klamki. Niedopuszczalne jest swobodne obracanie klamki, lub sprężynowanie pod koniec obrotu. Sprężynowanie oznacza, że narożnik jest przestawiony na ząbkach sanek, lub okno - drzwi balkonowe osiadły tak, że któryś zaczep nie działa prawidłowo.

 

www.naprawa-okien.com/blog/artykuly/regulacja-okien-pcv-lato-zima